Παναθηναϊκός
    Οι παίκτες του Ηρακλή
    21/01/2018 • 00:20

Τρίποντη «ροπαλιά» του Ηρακλή στον ΠΑΟ

Μια ακόμη νίκη στο κυνήγι της θέσης στην τετράδα πέτυχε ο Ηρακλής. Ο «γηραιός» έχοντας για μια ακόμη αγωνιστική τον κόσμο στο πλευρό του, νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 σετ.

Ανδρεόπουλος
    15/01/2018 • 14:33
    Νίκη Αιγινίου
    14/01/2018 • 21:33

Η Νίκη έσφιξε τη θηλιά του Παναθηναϊκού

Καθοριστικό δίποντο στην εξέλιξη του πρωταθλήματος πήρε η Νίκη Αιγινίου στο Μετς. Με ηγέτη τον ώριμο Μάνο Δημητριάδη η Νίκη αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στα σετ νίκησε 3-2 (17-25, 25-20, 13-25, 25-23, 15-11) τον βελτιωμένο Παναθηναϊκό ο οποίος πλέον παίζει στα όρια την παραμονή του στην κατηγορία.

Ο Καρντόσο
    09/01/2018 • 17:10
    Εθνικός - Παναθηναϊκός
    08/01/2018 • 19:24
    Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
    03/01/2018 • 18:46
    Στην τρίτη θέση ο Φοίνικας, 3-1 τον ΠΑΟ.
    24/12/2017 • 15:15

Στην τρίτη θέση ο Φοίνικας, 3-1 τον ΠΑΟ

Με πρώτο σκόρερ τον συνήθη ύποπτο Μπόγιαν Γιορντάνοφ (21π.), αποτελεσματικό Πέτερλιν (17π., 62% επ.) με 14 μπλοκ (από 4 Μαρούλης και Χήρας) και 9 άσσους (4 ο Λινζ), ο Φοίνικας νίκησε 3-1 σετ τον Παναθηναϊκό, τρίποντο που τον έβαλε στην τρίτη θέση μαζί με τον Ηρακλή Χαλκίδας.

Αναβολή του αγώνα Φοίνικας Σύρου-Παναθηναϊκός
    23/12/2017 • 12:33

Απαγορευτικό στο Φοίνικας-Παναθηναϊκός

Ες αύριο, Κυριακή, τα σπουδαία για τον αγώνα Φοίνικας Σύρου-Παναθηναϊκός. Η αναμέτρηση που ήταν προγραμματισμένη να γίνει σήμερα το απόγευμα μετατέθηκε για αύριο Κυριακή το μεσημέρι (13.00), αν και εφόσον το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες που κράτησαν τα πλοία στα λιμάνια.

Ηρακλής Χαλκίδας, πανηγυρική
    18/12/2017 • 22:12
    ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
    15/12/2017 • 09:20

Ανεβασμένος Γκόμεζ, 3-1 ο ΠΑΟΚ τον Παναθηναϊκό

Χωρίς να πιάσει το μάξιμουμ της απόδοσής του και με τον Ερνάντο Γκόμεζ να ανεβάζει ρυθμούς στην επίθεση, ο ΠΑΟΚ, αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Παναθηναϊκό, τον νίκησε με 3-1 σετ (31-33, 25-17, 25-17, 25-16) στην Πυλαία στον αγώνα που έκλεισε την 8η αγωνιστική της Volleyleague.

Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός
    04/12/2017 • 21:00

Είδε το ...φως του ο Παμβοχαϊκός

Με μισή ώρα καθυστέρηση λόγω διακοπής ρεύματος, ξεκίνησε στο Βραχάτι το ματς του Παμβοχαικού με τον Παναθηναϊκό, αλλά αυτό δεν επηρέασε τους παίκτες της γηπεδούχου ομάδας να βρουν το ...φως τους.