Θρίαμβος για την Εθνική Ελλάδας.
21/04/2018 • 19:04

Θρίαμβος για την Εθνική Ελλάδας (video)

Η Ελλάδα πανηγυρίζει την άνοδο στην 1η κατηγορία του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος τένις, χάρη στη νίκη της Μαρίας Σάκκαρη και της Βαλεντίνης Γραμματικοπούλου στο καθοριστικό διπλό της συνάντησης με το Λουξεμβούργο. Δείτε τον τελευταίο πόντο, τους πανηγυρισμούς και την απονομή.

Θρίαμβος και άνοδος!
    21/04/2018 • 17:27

Σε ένα συγκλονιστικό τελικό, η Μαρία Σάκκαρη και η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου νίκησαν 2-1 σετ στο διπλό το Λουξεμβούργο και εξασφάλισαν την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Η Μαρία Σάκκαρη
      21/04/2018 • 15:26

Χαλαρά η Σάκκαρη...

Κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της κυριαρχίας της δεν άφησε η Μαρία Σάκκαρη στην έμπειρη Μάντι Μινέλλα την οποία νίκησε με 6-0, 6-1 σε 50 λεπτά και ισοφάρισε σε 1-1 τις νίκες στη συνάντηση της Ελλάδας με το Λουξεβούργο.

Γραμματικοπούλου
        21/04/2018 • 14:05

Ηττα για την Γραμματικοπούλου (video)

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου ηττήθηκε στο τρίτο σετ από την Ελεονόρα Μολινάρο με 6-3, 3-6, 6-4 σε ένα ματς που είχε διάρκεια 2 ώρες 2 και δύο λεπτά στο κατάμεστο κεντρικό κορτ του ΤΑΤΟΙ Club

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου
          21/04/2018 • 13:28

Δεν τα κατάφερε η Γραμματικοπούλου

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου ηττήθηκε 2-1 σετ από την Ελεονόρα Μολινάρο, στην πρώτη αναμέτρηση μεταξύ της Ελλάδας και του Λουξεμβούργου στα μπαράζ για την άνοδο στο Γκρουπ Ι της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Τένις.

20/04/2018 • 20:09

Με Λουξεμβούργο για την άνοδο

Το Λουξεμβούργο θα είναι η αντίπαλος της Εθνικής Ελλάδας στα μπαράζ για την άνοδο στο Γκρουπ Ι της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Τένις που ολοκληρώνεται το Σάββατο στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του ΤΑΤΟΪ Club.

20/04/2018 • 16:05

Εύκολα η Σάκκαρη... (video)

Επιβάλλοντας την ανωτερότητά της η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε της Κάρεν Μπαρίτζα με 6-0, 6-3 σε 61 λεπτά, στο δεύτερο αγώνα της Εθνικής Ελλάδας στη συνάντηση με τη Δανία για το Γκρουπ ΙΙ της Ευρωαφρικανικής ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

H Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου
                20/04/2018 • 14:10

Γραμμα(τικοπούλου) πρωτιάς (video)

Η Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου έβαλε τις βάσεις για την πρωτιά στον όμιλο της Εθνικής μας, επικρατώντας της Τάουσον με 6-7, 7-6, 6-0.

Ο Νικ Κύργιος
                  20/04/2018 • 11:57

Ένα μήνα εκτός ο Κύργιος

Ο Νικ Κύργιος αποκλείσθηκε από τον ημιτελικό του διεθνούς τουρνουά τένις στο Χιούστον των ΗΠΑ από τον Ιβο Κάρλοβιτς.

Νόβακ Τζόκοβιτς
                    19/04/2018 • 21:55

Αποκλεισμός για Τζόκοβιτς

Εκτός της συνέχειας του τουρνουά ATP World Tour Masters 1000 που διεξάγεται στο Μόντε Κάρλο έμεινε ο Νόβακ Τζόκοβιτς, ο οποίος ηττήθηκε στους «16» με 2-1 σετ από τον Ντόμινικ Τιμ.

Αχμέντ
                      19/04/2018 • 17:24

Άουτς! (video)

Στον αγώνα της Μαρία Σάκκαρη και της Βαλεντίνη Γραμματικοπούλου με τις Αιγύπτιες Σαμίρ και Αχμέντ, εκτυλίχθηκε ένα αστείο περιστατικό.

Σάκκαρη
                        19/04/2018 • 17:03

Ηττα για Σάκκαρη, Γραμματικοπούλου (video)

Διαδικαστικό χαρακτήρα είχε το διπλό, που ήταν ο τελευταίος αγώνας στη συνάντηση της Εθνικής μας με την Αίγυπτο για το Γκρουπ ΙΙ της Ευρωαφρικανικής Ζώνης του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Tένις.

19/04/2018 • 14:05